Conquita Qiunia Vasquez
Conquita Qiunia Vasquez
Conquita Qiunia Vasquez
Ten zagar odmierza tygodnie do conQuestu. Co tydzień w poniedziałek wieczorem, wskazówka przesuwa się i ujawniamy kolejne atrakcje konwentu
info : organizatorzy : atrakcje : konQrsy : Qiunia : Sprzymierzeńcy : Program
Gdzie i kiedy?
Za ile?
Dla początkujących
Dlaczego ConQuest?
 
Autorzy Strony

Pamiętacie czasy, kiedy na konwentach był tylko jeden blok spotkaniowy? Pamiętacie konwenty, na których nie było LARPów, wydzielonego programu konkursowego, prelekcji tematycznych, a na sali filmowej stał niewielki telewizor, na którym w kółko leciała "Diuna" Lyncha? Tak, wszystko się zmienia - kolejne imprezy są coraz bardziej bogate, coraz bardziej pomysłowe i coraz bardziej do siebie podobne.

Kiedy pracowaliśmy nad krakowskim Polconem, wielką imprezą z mnóstwem punktów programu, z gośćmi zagranicznymi, osobnym zbiorem opowiadań i przedpremierowym pokazem "Katedry", z całą wyrazistością uderzył nas fakt, że znana wszystkim formuła fantastycznych spotkań do cna się wypaliła. I choćbyśmy dali z siebie wszystko, dawnych konwentów żaden cud nie wróci do istnienia.
Bo ileż razy można pójść na spotkanie z tymi samymi ludźmi, wygrać konkurs na temat, w którym jest się specjalistą i zagrać w rpg gdzieś na korytarzu, którym co rusz przechodzi zdenerwowany organizator?
Październikowy Imladris upewnił nas, że nie wykrzeszemy z klasycznego konwentu już żadnej energii. Uznaliśmy więc, że pora powołać do życia nową formułę - pierwszym zrobionym według jej schematu konwentem miał być początkowo Krakon. Rychło jednak okazało się, że musimy stworzyć coś zupełnie od podstaw - ów zimowy konwent to impreza stara, stateczna, robiona według utartego przez lata wzorca i bardzo niechętna metamorfozom.

Tak narodził się ConQuest.

Od dziesięciu z górą lat przygotowujemy konwenty, które zawsze szły w awangardzie fantastycznych zjazdów. Nie raz już wypracowywaliśmy niestandardowe rozwiązania, proponowaliśmy nową jakość, niestrudzenie dodawaliśmy bloki programu i atrakcje, które zmieniły Krakon z prowincjonalnej imprezki, którą odwiedzało około stu osób, w gigantyczny festiwal fantastyki, gromadzący - jeszcze przed dwoma laty - ponad tysiąc fanów. Stworzyliśmy Imladris, początkowo skromny, klubowy konwencik, dziś jedną z najważniejszych imprez ogólnopolskich. Przygotowaliśmy wreszcie Polcon, podsumowanie naszych organizatorskich doświadczeń.
Dziś proponujemy wam coś zupełnie nowego, zlot, jakiego jeszcze nie widzieliście, zupełnie niepodobny do obowiązującej w naszym kraju normy.

ConQuest to następny krok w ewolucji konwentów. Pracujemy nad nim już od wielu miesięcy - pierwsze efekty naszych wysiłków dostaliście do rąk na Krakonie. Zrealizujemy na nim wszystkie szalone pomysły, o których do tej pory mówiliśmy tylko szeptem i przy bliskich znajomych. Damy wam program, w którym zechcecie uczestniczyć. Atrakcje, które przyćmią nawet wieczorne wyjście do knajpy. Zburzymy utarte schematy, zmienimy wasz sposób myślenia o fantastycznych imprezach, tchniemy w nie nowego ducha.

Jak? Odwiedzajcie nas co tydzień, a dowiecie się wszystkiego. Zajrzycie do naszej kuchni i przekonacie się, że nie sprzedajemy wam gruszek na wierzbie. I poznacie Qiunię.

Organizatorzy

[Quest]


Sprostowanie

Opowiadając się w zeszłym tygodniu z genezy naszego pomysłu pozwoliliśmy sobie zaznaczyć nasz udział w organizacji i sukcesach krakowskich konwentów. Nie twierdzimy jednak bynajmniej, że wyłącznym ich twórcą jest, zawiązana wszakże w tym roku, grupa Quest. Wyrażając jednocześnie swoją opinię o kondycji współczesnych imprez nie pragniemy rozciągać naszego zdania na nikogo, poza nami samymi - jeśli więc to zestawienie zwiodło kogoś na interpretacyjne manowce, przepraszamy. Nasze osobiste zdanie nie oznacza bynajmniej, że Imladris lub Krakon, organizowane wszakże wysiłkiem GGFFu oraz KKMFu znikną z konwentowego kalendarza lub że ich organizacja w przyszłości w jakikolwiek sposób, za naszą przyczyną, ucierpi.

conQuest@rpg.pl tel: (506) 607-331 - stronę sponsoruje literka Q,
Konwent Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych 01.05.2003 - 04.05.2003 KRAKÓW