Conquita Qiunia Vasquez
Conquita Qiunia Vasquez
Conquita Qiunia Vasquez
Ten zagar odmierza tygodnie do conQuestu. Co tydzień w poniedziałek wieczorem, wskazówka przesuwa się i ujawniamy kolejne atrakcje konwentu
info : organizatorzy : atrakcje : konQrsy : Qiunia : Sprzymierzeńcy : Program
Organizatorzy
quest
GGFF
Autorzy Strony
Galicyjska Gildia Fanów Fantastyki
Dziewięć lat temu grupa młodych miłośników RPG postanowiła założyć swój klub, w którym mogliby grywać w gry fabularne. Dzięki ich wysiłkom jesienią 1994 roku powstała Galicyjska Gildia Role Playing 'The Last Warriors'. Z czasem klub zmienił nazwę na Galicyjską Gildię Gier Fabularnych, aby ostatecznie zaistnieć jako GGFF - Galicyjska Gildia Fanów Fantastyki.
Przez te wszystkie lata przez nasz klub przewinęło się około 300 osób, jedne zostały na dłużej inne pojawiły się tylko na chwilę. Mieliśmy swoje wzloty i upadki, kilkakrotnie zmienialiśmy siedzibę (nie zawsze z własnej woli), ale wciąż łączyło nas nasze wspólne hobby - fantastyka. Dla wielu z nas GGFF to nie tylko miejsce spotkań klubowych, dyskusji o fantastyce czy grania w rolpleje. To także miejsce, w którym zawiązały się wieloletnie przyjaźnie, a kilka osób znalazło swą 'drugą połowę'. GGFF to także możliwość wypłynięcia na szersze wody wyobraźni dzięki wymianie doświadczeń literackich, konwentowych czy internetowych.
Wielu członków Gildii zaistniało na poważnie w naszym fantastycznym światku - gildiowicze publikowali swoje artykuły w większości 'branżowych' czasopism, są lub byli ich redaktorami, współtworzyli dodatki do systemów RPG, zaistnieli też w sieci tworząc bądź prowadząc znane serwisy i strony internetowe.
Lista znanych gildiowiczów jest już tak długa, że nie ma sensu jej przytaczać, a dołączają do nas (często jako członkowie korespondencyjni) kolejni znani członkowie fandomu.
Naszą największą chlubą są jednak tworzone przez nas konwenty. Pierwsze dwa Imladrisy to kameralne imprezy w niewielkim budynku MDK przy al. 29 listopada, z czasem konwent ewoluował, by od roku 2000 stać się jedną z największych imprez w Polsce, na trwale usytuowaną w konwentowym kalendarzu. Początkowo to Imladris czerpał wzorce z innych imprez, z czasem to inni wzorowali się na nas. W latach 1999-2002 współtworzyliśmy (w różnym stopniu) Krakon, zaś w sierpniu zeszłego roku zorganizowaliśmy w Krakowie POLCON, który uważany jest za bardzo udany.
Teraz przyszła pora na współtworzenie ConQuest. Mamy nadzieję, że podołamy i temu zadaniu.

Zapraszamy też do odwiedzenia naszej strony internetowej http://www.ggff.rpg.pl/

 

conQuest@rpg.pl tel: (506) 607-331 - stronę sponsoruje literka Q,
Konwent Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych 01.05.2003 - 04.05.2003 KRAKÓW