Conquita Qiunia Vasquez
Conquita Qiunia Vasquez
Conquita Qiunia Vasquez
Ten zagar odmierza tygodnie do conQuestu. Co tydzień w poniedziałek wieczorem, wskazówka przesuwa się i ujawniamy kolejne atrakcje konwentu
info : organizatorzy : atrakcje : konQrsy : Qiunia : Sprzymierzeńcy : Program

Wszyscy uczestnicy ConQuestu otrzymają wraz z informatorem System Q10 w prezencie. Więcej informacji na oficjalnej stronie Systemu Q10.

Czym jest Q10?

System Q10 to uniwersalna mechanika będąca efektem naszych wieloletnich doświadczeń i poszukiwań systemu "optymalnego" - intuicyjnego i przystępnego, a zarazem szczegółowego i sprawiedliwego.

Cechy

 • System Q10 jest uniwersalny, otwarty i łatwy w prowadzeniu
  Mechanika Q10 sprawdza się zarówno w konwencji dark fantasy, heroicznej, realistycznej lub płaszcza i szpady. Pozwala na to obecna w systemie Q10 metamechanika, która dopasowuje uniwersalne zasady do klimatu konkretnego świata.
 • Do testów używane są jedynie kości dziesięciościenne
  Wszystkie testy w grze wykonywane są w oparciu o Atrybuty i Kwalifikacje, przy użyciu kości dziesięciościennych, ze sprawdzonym patentem "rzuć i zatrzymaj".
 • Postać opisują cztery grupy współczynników.
  Atrybuty określają wrodzone cechy, Kwalifikacje oddają wyuczone umiejętności, Wady i Zalety decydują o wyjątkowości postaci, a Biegłości opisują dowolne specjalne możliwości zdobywane ze wzrostem doświadczenia bohatera.
 • Otwarty system Biegłości daje pełną swobodę w kreowaniu
  postaci Gracz nie jest ograniczony żadnym schematem rozwoju i posiada (w ramach realiów świata) całkowitą dowolność w zdobywaniu nowych, specjalnych zdolności, technik walki, tajemnej wiedzy. Biegłości nie tylko ułatwiają wykonywanie testów, ale wprowadzają również zupełnie nowe możliwości i kombinacje akcji.
 • Elastyczny system Testów premiuje na równi Atrybuty jak i Kwalifikacje
  W zależności od sytuacji szansa na powodzenie testu zależy w większej mierze od Atrybutu albo Kwalifikacji, bądź obu na równi.
 • Gracze mają wpływ na trudność i efekty swoich działań
  Na lepszy efekt podjętej akcji ogromny wpływ wywiera decyzja gracza. Może on z własnej woli zadeklarować wyższy stopień trudności testu w celu zwiększenia skuteczności, widowiskowości czy też własnej satysfakcji.
 • Mechanika walki pozwala zarówno na pasjonujące pojedynki, jak i sprawnie radzi sobie ze sporymi potyczkami
  Każda mechanika swój chrzest bojowy przechodzi w walce. Q10 pozwala na prowadzenie widowiskowych, pełnych napięcia i zwrotów akcji pojedynków z równorzędnymi przeciwnikami oraz szybkich starć z liczną, aczkolwiek słabszą, hołotą.
 • Unikalny system broni uwzględnia wiele typów obrażeń
  Bez wprowadzania zbędnych podziałów, system broni pozwala na rozróżnienie kilku typów obrażeń oraz ich efektywności przeciwko poszczególnym rodzajom pancerzy.
conQuest@rpg.pl tel: (506) 607-331 - stronę sponsoruje literka Q,
Konwent Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych 01.05.2003 - 04.05.2003 KRAKÓW