Co, gdzie, kiedy?
Super zabawa, Kraków, wiosna!

Akredytacja
Tyle co jedna książka!

Co to jest RPG?
Pies to czy wydra?

Dlaczego ConQuest?
...a nie na przykład zwykły ConQuest.

Czym jest konwent?
Wprowadzenie dla młodych rewolucjonistów.

Dawno temu...
...był sobie ConQuest 2003!

Czym jest konwent?

Konwent to, mówiąc najogólniej, zgromadzenie czy też zjazd. W naszym konkretnym przypadku - to konwent miłośników fantastyki, kilkudniowa impreza, w czasie której spotykają się zwolennicy książek science-fiction i fantasy, gier fabularnych, fantastycznych gier karcianych, filmów, seriali i komiksów o tej tematyce.

Zjazd odbywa się zwykle w specjalnie wynajętym budynku (zwykle w szkole), gdzie uczestnicy mogą do woli wymieniać poglądy, zajmować się ulubionym hobby wśród ludzi, których ono nie dziwi, czy po prostu spotykać się z dawno nie widzianymi znajomymi z całego kraju.

Podczas konwentów odbywają się zwykle spotkania i prelekcje - ciekawe osoby, czy to twórcy fantastyki, czy eksperci z rozmaitych dziedzin, dzielą się w ich czasie ze wszystkimi chętnymi swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Można więc posłuchać na żywo ulubionego pisarza czy dowiedzieć się fascynujących rzeczy o źródłach i odmianach swojej pasji.

Nie brakuje zwykle i konkursów, w czasie których błysnąć można wiedzą, gier fabularnych u cieszących się renomą w całej Polsce Mistrzów Gry czy LARPów, czyli gier na żywo, które na konwentach udają się najlepiej, ze względu na ilość uczestników i zagwarantowane, spokojne miejsce zabawy.

Jest więc konwent wielkim festiwalem fantastyki, okazją do spotkania starych i zapoznania nowych przyjaciół, zwłaszcza że odwieczna konwentowa tradycja głosi, iż wszyscy uczestnicy imprezy mówią do siebie na "ty", nawet jeśli są uznanymi pisarzami czy wydawcami.

My jednak zapowiadamy rewolucję - na czym ma ona polegać? To, przede wszystkim, tematyka konwentu, czyli rodzaj zabawy albo stylizacji. Postaramy się zorganizować niejedno spotkanie poświęcone rewolucjonistom, pionierom, piratom i wszystkim, którzy przeciwstawiali się społecznemu porządkowi i wraz ze wszystkimi uczestnikami bawić w konwentową rewolucję.

Rzecz sięga jednak głębiej. Jesteśmy niepokorni i staramy się szukać nowych rozwiązań, sięgając dalej i głębiej, niż się to zwykle robi. W zeszłym roku zafundowaliśmy Wam atrakcje, którymi nie może poszczycić się większość imprez tego typu - w tym roku również pójdziemy pod prąd. I tak, wraz z kolejnymi edycjami, postaramy się zmienić oblicze zjazdu miłośników fantastyki i wzbogacić go.

Rewolucja trwa!

 

 
conquest@rpg.pl : tel. 506-607-331 : Numer GG#1416169
Kraków 30 IV - 3 V 2004
Konwent Miłośników Gier i Fantastyki