Oto dni ostatnie...

ConQuest tuż za progiem i rogiem. Budzimy się po nocach z krzykiem strachu, że drukarnia zawaliła, że nikt nie przyjechał, że na miejscu naszej szkoły budują multipleks...

A potem stwierdzamy, że wszystko gra, że mamy program, że odbędą się Targi Gier, że będziemy mieć aż dwa i Games Roomy, że przyjedzie wielu zaproszonych Mistrzów Gry, że na stronie znajduje się mapka dotarcia na konwent oraz sensacyjne zdjęcia Qiuni...

ConQuestowa szkoła zostanie otwarta w piątek, mniej więcej około godziny 15.00, a zamknięta we wtorek około 16.00.

Informujemy przy tym, iż koszt jednodniowej akredytacji na ConQuest w sobotę, niedzielę i poniedziałek to 20 złotych. We wtorek wstęp wolny.

Jest dobrze. A będzie jeszcze lepiej, gdy przyjedziecie na ConQuest. Czekamy na Was z niecierpliwością...

Bardzo prosimy wszystkie osoby, które dokonały przedpłat, a nie potwierdziły ich, o uczynienie tego mailem na adres conquest@rpg.pl!

Program Obchodów Apokalipsy!

Wreszcie jest. Pieścilimy go, czochralimy i nazwalimy Dżordż. Jest kompletny i możliwie jak najbardziej dokładny, a za jakiekolwiek obsuwy od tej pory odpowiadają prelegenci i czynniki losowe.

Program ConQuestu do pobrania w formacie .pdf.

Nie uwzględnia on jeszcze szeregu imprez dodatkowych, które będą miały miejsce w dwóch Games Roomach, na Targach Gier, w Starym Porcie oraz na szkolnym dziedzińcu i w salach, w których będą prowadzić zaproszeni MG.

Ostatni update strony już niebawem, więc tymczasem czytajcie i ustawiajcie sobie grafik pobytu na ConQueście.

Targi Gier na ConQueście!

Długo zwlekaliśmy z ogłoszeniem tej informacji, lecz wreszcie możemy z całym przekonaniem i odpowiedzialnością zaprosić Was na Pierwsze Krakowskie Targi Gier Towarzyskich. Pojawi się na nich czołówka polskich wydawnictw z bardzo atrakcyjną ofertą, a sala o powierzchni 180 metrów kwadratowych zamieni się w wielki Games Room!

Targi trwać będą przez cały ConQuest, a 3 maja, we wtorek, wstęp na nie będzie całkowicie wolny!

Impreza towarzyszy konwentowi ConQuest, a za jej organizację odpowiada zespół wydawnictwa Kuźnia Gier. Pełen plan Targów znajdziecie zaś tutaj.

Aby wziąć udział w tym bezprecedensowym wydarzeniu, wystarczy przyjechać na ConQuest!

Radio Muzyka Apokalipsa!

Z przyjemnością informujemy, iż pod swoje oficjalne radiowe skrzydła przyjęła nasz konwent rozgłośnia RMF Maxxx! Za jej sprawą zagościliśmy i jeszcze kilka razy zagościmy na falach eteru.

Zachęcamy do ustawienia odbiorników na odpowiednią częstotliwość i pokuszenie się o zdobycie kilku atrakcyjnych nagród!

Fabryka Apokalipsy i Runa Zagłady

Ostatni dzwonek za nami, ale z prawdziwą przyjemnością informujemy, że do grona naszych Sponsorów dołączyły wydawnictwa Fabryka Słów oraz Runa.
To przede wszystkim dobra wiadomość dla naszych gości, którzy mogą liczyć na wspaniałe upominki.

Oba wielce dla naszego rynku zasłużone wydawnictwa serdecznie pozdrawiamy i witamy wśród nas!

Dziennik Apokalipsy!

Zawsze z nami, zawsze niezawodny, zawsze Polski - Dziennik Polski znowu wspiera rewolucyjną apokalipsę ConQuestu swoimi siłami.
Możecie się zatem spodziewać, iż w okołoconquestowych wydaniach gazety pojawimy się i my, zachecając Was, byście... przyjechali na ConQuest!

Labirynt Zagłady!

Jeśli zgubicie się w labiryncie konwentowego szaleństwa - nie martwcie się.
Podobno z tej pułapki jest jakieś wyjście, a jej sens kryje się na kartach komiksów, które dostarczy do nas wydawnictwo Labirynt.

Śmiałych sponsorów witamy na naszym pokładzie!

Kronikarze Apokalipsy!

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem ConQuestu możemy z przyjemnością ogłosić, iż na naszej imprezie pojawia się Andrzej Pilipiuk, Marek S. Huberath oraz Romuald Pawlak.
Ze znanymi i lubianymi pisarzami będzie można spotkać się nie tylko w szkolnych murach, ale także w przyjemniejszej i bardziej sprzyjającej rozmowie atmosferze Starego Portu.

Nie warto przegapić.

Dziękujemy za pomoc Pawłowi 'Ausirowi' Dembowskiemu oraz Wikipedii (licencja GNU FDL).

Dwa MegaKonkursy dla twardzieli!

Na ConQueście zawsze stawialiśmy na dobrą zabawę. Przez dwie edycje nasi uczestnicy stawali w szrankach Turnieju Nieustającego, lecz przyszedł czas, by wprowadzić nowe propozycje.

Dlatego z przyjemnością informujemy, iż w dzięku wsparciu dzielnej ekipy z Tarnowa pod wodzą Adriana 'Alan' Bogacza w niedzielny wieczór w Starym Porcie odbędzie się - znany z Alchemikonu - turniej siłaczy. Podnoszenie beczek z piwem, napinanie kuszy - to już było i organizatorzy planują całkowicie nowe konkurencje z tradycyjnym siłowaniem na rękę w wielkim finale. Ćwiczcie mięśnie i przybądźcie na ConQuest, by udowodnić, kto jest prawdziwym twardzielem!

Dla osobników, którzy wiedzą, że liczy się to, co ma się tu (głowa), a nie tu (łapa), Paweł 'Szept' Furman szykuje, mający trwać przez 3 dni - od 29 kwietnia do 1 maja - konqrs The best of the best sprawdzający wiedzę z wielu dziedzin okołofantastycznych (od filmu przez komiks po literaturę).

Oba konkursy pod swoją opieką wziął nasz patron Duże Ka, więc możecie spodziewać się atrakcyjnych nagród!

Grzechot kości!

Do godziny zero pozostało już niewiele minut, a my otrzymujemy ostatnie posiłki.
Nasz odwrót - w przypadku przygniatającej klęski - zabezpieczać będzie młody (ale z ambicjami) serwis "Pod Grzechoczącymi Kośćmi". Już za samą nazwę spory plus - ten dźwięk to muzyka dla naszych uszu!

Witamy na pokładzie!

Pod Grzechoczącymi Kośćmi

Jest Wielkie!

Z dumą ogłaszamy, iż kolejnym patronem medialnym ConQuestu zostało Duże Ka!!! Za tą słusznych rozmiarów nazwą kryje się obszerny periodyk sieciowo-papierowy, który bezpardonowo wdziera się w nasze łącza i wspiera wiele ambitnych przedsięwzięć. Ogromnie cieszymy się na tą współpracę i równocześnie informujemy, iż Duże Ka zostało także sponsorem tegorocznego ConQuestu!

Jak to mówią - Duży może więcej!

Apokalipsę sponsoruje literka Q!

Dwa lata temu, mniej więcej wtedy, gdy my ruszaliśmy z ConQuestem, na rynku pojawił się nowy gracz. Miał pomysł na niezwykły produkt - kostki do gry. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z firmą, która zdobędzie międzynarodowe uznanie.

Q-Workshop był z nami od początku - jako sponsor turnieju dla najlepszego gracza GRAMY! W tym roku uczyniliśmy kolejny krok i największa w kraju fabryka kostek została wyłącznym patronem konkursu!

Czyż można wyobrazić sobie lepsze połączenie?

Stary Świat nie umarł!

I powróci do nas za sprawą zaprawionej w bojach drużyny Copernicusa. Już niebawem awanturnicy wyrusza na niebezpieczne ścieżki drugiej edycji, ale zanim to nastąpi to na ConQueście będziecie mieli po raz pierwszy okazję zasięgnąć języka u samego źródła. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Z przyjemnością informujemy również, iż Copernicus dołączył do stale rosnącego grona sponsorów ConQuestu.

Ciężkozbrojne posiłki!

Akcja Partnerzy COnQuestu zatacza coraz szersze kręgi i dotyka coraz dalszych zakamarków sieci. Tym razem dołączyła do nas silna ZałogaG, twardokostkowa 1k20 oraz mroczne Kraków - Nocne życie! A wszystko sfilmuje FilmFabryka...

Dzięki wsparciu liczymy na zaciągnięcie na ostateczną bitwę wielu nowych, mniej lub bardziej winnych duszyczek. Tradycyjnie żywimy nadzieję, iż nie zatopimy przy tym dzielnych portali podczas naszego brawurowego rejsu w nieznane...

Odwiedzajcie witryny naszy Partnerów i przyjedźcie na ConQuest!!!

#Fantastycznie!

Jednym z naszych priorytetów jest stworzenie na konwencie przyjaznej atmosfery. W tym przyjemnym, aczkolwiek trudnym zadaniu nie jesteśmy jednakże zdanie wyłącznie na siebie, gdyż od roku wspiera nas dzielna ekipa pod wodzą Bartosza 'Devvila' Kaźmierczaka i Marcina 'Krakonmana' Guzego. Tym razem z przyjemnością informujemy, iż w skład zastępów akredytująco-obsługujących wchodzi pokaźna reprezentacja związana z kanałem #fantastyka. Zapowiada się fantastycznie!

Na ConQuest?

Dlaczego warto przyjechać na ConQuest?

 • Bo to ostatnia edycja.
 • Bo trwa aż pięć dni, co daje 4 pełne dni programu.
 • Bo jego cena jest odwrotnie proporcjonalna do długości trwania.
 • Bo za rogiem jest Stary Port.
 • Bo odbywa się w Krakowie.
 • Bo można wziąć udział w GRAMY!
 • Bo prowadzą na nim świetni Mistrzowie Gry z całej Polski.
 • Bo ma najbardziej żywą stronę Internetową.
 • Bo...

Czy już wiesz, dlaczego?

Nowy ładunek Partnerów

Kilka dni temu zawitał do nas nowy kontyngent Tirów, a wśród nich TIR - Trójmiejska Inicjatywa RPGowa! A że ciągnie inicjatywę do inicjatywy, doszło to fuzji i oto możemy z dumą przywitać ekipę z północy wśród naszych partnerów!

Szerokiej drogi - obyście bezpiecznie dotarli na ConQuest!

Apokaliptyczne koszulki!

Jeśli możemy mówić o czymś stałym w zmiennej materii ConQuestu, tą rzeczą są koszulki. Porządnie wykonane, wytrzymałe, przyciągające wzrok. Możemy przy tym zapewnić, iż w tym roku będą dostępne już na konwencie - zrobimy je sami, nie będziemy się oglądać na niesłownych współpracowników.

Tymczasem...

Ponieważ jest to Ostatni ConQuest mamy dla Was propozycję. Jeśli chcecie, istnieje możliwość wykonania koszulek imiennych, z jedyną w swym rodzaju ksywką, nazwiskiem, czymkolwiek chcecie. Taka koszulka na pewno się nie zgubi tak, jak to się zdarza skarpetkom czy rękawiczkom.

Chociaż musimy przygotować osobną matrycę, koszt takiej wyjątkowej koszulki to jedyne 40 zł (drukujemy w zasadzie po kosztach). Co zrobić, by ją otrzymać?

 1. Wysłać maila z zamówieniem na adres conquest@rpg.pl.
 2. Wpłacić do 5 kwietnia kwotę na konto.
Te warunki muszą zostać spełnione ze względów technicznych. Tylko wtedy będziecie mieli pewność, że otrzymacie swoją koszulkę na imprezie. W razie wątpliwości - piszcie do nas.

Odpowiadamy na pierwsze pytania:

Wasze nicki, imiona czy nazwiska planujemy umieścić:

 • albo na plecach, pod kołnierzykiem, tak jak to wygląda na koszulkach sportowych
 • albo z przodu, nad grafiką z Qiuniami
Oczywiście na koszulkach znajdzie się tegoroczny rysunek promujący ConQuest.

Osoby, które chciałyby zamówić imienną koszulkę, ale nie będą w stanie pojawić się na ConQueście, otrzymają przesyłkę pocztą. Koszt takiej operacji to dodatkowe 3-4 złote. Szczegóły należy ustalić indywidualnie.

Ostatni ConQuest, Ostatnia koszulka. Decyzja należy do Was.

Wrota Apokalipsy!

W szeregach naszych demonicznych zastępów, które ruszają na ostateczną bitwę, witamy nowego partnera, którym został portal Wrota Wyobraźni! Odważną ekipę witamy na pierwszej linii.

Mamy nadzieję, że nie przyczynimy się przy okazji do zagłady samego serwisu, któremu nie brak wyobraźni...

Apokaliptyczny Poltergeist!

I stało się. Dzieciątko się wykluło i zapowiedziało koniec, a Poltergeist objął nas swoim patronatem!

Tym samym portal polter.pl, który rok temu towarzyszył nam w czasie rewolucyjnych zmagań, znów jest z nami. Na stronie serwisu znajdziecie oficjalne forum ConQuestowe, forum ConQuestowej Gry Karcianej FANDooM, a także świeże, wrzucane na bieżąco informacje o tym, co dzieje się na naszej stronie i co wydarzy się na ConQueście 2005...

Ekipę Poltergeista serdecznie witamy na naszej dryfującej ku zagładzie łajbie...

Apokaliptyczni Partnerzy!

Idąc na ostateczną bitwę, warto mieć mocne wsparcie i zabezpieczone tyły. Z tego założenia, w myśl zasady 'w kupie raźniej!', wyszliśmy nie tylko my. Dlatego też z przyjemnością informujemy, iż naszą apokaliptyczną koalicję swoim poparciem zasiliły serwisy:
Elixir, Strażnicy Starych Praw oraz Fantasy Forever!

Serdecznie dziękujemy za Wasz odzew i zachęcamy inne portale do przyłączania się do operacji pod wiele mówiącym kryptonimem 'Koniec Świata'!

Kuźnia Apokalipsy!

Oto pierwszy sponsor, który stwierdził, że lepiej kończyć, niż zaczynać, a może na odwrót?
Nie zmienia to faktu, iż pracujący w pocie czoła kumple Hefajstosa są z nami od samego początku i chwała im za to!
Jesteśmy pewni, że tej współpracy nie pożałuje żadna ze stron, a już najmniej uczestnicy ConQuestu...

Nowości

Program ConQuestu
czyli obchody Końca

Mega Targi ConQuestu
czyli główne danie

Maxxxymalny ConQuest
czyli nowy patron

Fabryka Apokalipsy
i Runa Zagłady

Dwa Games Roomy
czyli Tona Gier

Plan Zagłady
czyli droga na ConQuest

GRAMY! na ConQueście
czyli kto prowadzi

Zaproszeni Mistrzowie

Egzegeza dokonana...

...a przedostatnia pieczęć
finalnie złamana

Ranking is over
and the winner is...

Qiunia uncovered
czyli sensacyjne zdjęcia

Czas Apokalipsy
czyli nowy filmik

Drużyna QQ
czyli Crystal Pirates
oraz Exit Mundi

Aktualności

Dziennik Apokalipsy
czyli nowy patron

Labirynt zagłady
czyli nowy sponsor

Kronikarze Apokalipsy
czyli pisarze na CQ

Grzechoczące kości
czyli nowy partner

Larpy Apokalipsy
czyli zajawki na żywo

  conquest@rpg.pl
tel. 506-607-331
Numer GG#1416169