Wstęp Co poszło dobrze Co poszło źle Mówią o nas... Teraz Q Zdjęcia Wiedźmin 2
Mówią o nas | Recenzje
 
Cokolwiek by nie powiedzieć o ConQueście - ilość recenzji, opini, relacji oraz wypowiedzi na różnych listach, serwisach informacyjnych oraz portalach tematycznych świadczy, iż konwent miał swoje pięć minut. Poniżej podajemy linki do nadal istniejących recenzji. Było ich wiele więcej - niestety taka już uroda Internetu, że nie czeka pół roku na spóźniony post mortem.
 

ConQuest trwa!
Na Valkirii komentarze pojawiały się już w czasie trwania ConQuestu...

Mini-recenzja
...i wyjątkowo długi komentarz Jakuba 'Elsindela' Petrykowskiego.

„Spodziewałem się - nie tylko ja zresztą, moi znajomi także wyrazili podobna opinię - jakichś zagranicznych podręczników, pięknych zestawów kostek albo różnego rodzaju rekwizytów do RPG, strojów czy broni, i tym podobnych cacek. Oczywiście rozumiem, że mogą być bardzo poważne kłopoty ze zdobyciem / wykonaniem czegoś takiego, ale tego się spodziewałem po reklamach ConQuestu. Za rok proponowałbym rozszerzyć ofertę w ten sposób, nawet specjalnie załatwić takie materiały na aukcję, bo samo to może ściągnąć wielu ludzi…”

Dziwne Dni
Pierwotnie ta entuzjatyczna recenzja Gregga ta pojawiła się na liście [RPG-priv]. Tutaj zamieszczamy linka do zredagowanej wersji na serwisie Valkiria.

„Dzielni conquestadorzy – byli dzielni, byli niezłomni (szczególnie dwukrotnie połamany repek – zdrowiej zdrowiej!), byli wszędzie, byli uśmiechnięci. Byli. A tego nie da się powiedzieć w przypadku każdej z podobnych imprez. Mówi się o odwalaniu kawału dobrej roboty. Myślę, że w tym przypadku należałoby powiedzieć o udanym podboju…”

Recenzja Informatora Konwentowego
Oto co napisał o ConQueście korespondenci Informatora Ula „ELEVII” Cierzniewska oraz Piotr "Ithil" Grygiel. Na stronie Michała "Puszkina" Marszalika znajduje się również ranking konwentów z możliwością podania własnej oceny - do czego gorąco namawiamy.

„Sam konwent wypadł dobrze. Organizacja i obsługa stały na naprawdę wysokim poziomie, dzięki czemu można było zapomnieć wreszcie o koszmarze Krakonu. Odległość od knajpy, w której dodatkowo była zniżka na piwo, wyeliminowała alkohol z terenu imprezy, w zasadzie przenosząc ją wieczorami do „Starego Portu”…”

Recenzje na Valkirii
Redaktorzy Valkirii postarli się i przygotowali aż trzy relacje!

Relacja Sir-Torpedy
„Żadna impreza tego typu nie byłaby udana, gdyby nie ludzie. Serce rośnie, gdy widzi się, iż nasi rodacy jednak potrafią porządnie się zachowywać. Brak umywalek i toalet pokrytych wymiocinami (chyba nie muszę pisać, gdzie te rzeczy "występowały"), prawie zawsze spuszczona woda w toalecie - pełna kultura…”

Relacja ARTUTa
„ConQuest był szumnie ogłaszany jako "następny krok w ewolucji konwentów" i coś absolutnie łamiącego utarte schematy. Nie ukrywam, że impreza praktycznie niczym niesamowitym mnie nie zaskoczyła. Przyznać trzeba, że organizacja była bez zarzutu, a program ciekawy i różnorodny. Mimo to zdecydowanie nie była to "nowa jakość", a jedynie (sic!) świetny konwent…”

Relacja Inkwizytora
„Kolejny krakowski konwent za nami. Niestety, nie udał się on tak, jak zapowiadano: miała być Nowa Formuła (c), Nowa Jakość (c) i w ogóle wypas. Przykro to powiedzieć, ale ten konwent był po prostu dobry. Przeciętnie poprawny, ale nie taki jak zapowiadano. Organizatorzy zapowiedzieli przepiórki z foie gras ozdobione płatkami łososia, a zaserwowali schabowego z kapustą. Który był smaczny, ale uczucie zawodu pozostało…”

CON + QUEST = ?
Relacja na portalu Poltergeist autorstwa Marcina "Sejiego" Segita, który wycisnął z programu ConQuestu co się dało i recenzjuje również mniej spekatakularne i nagłośnione atrakcje jak Test na IQ czy Gabinet Osobliwości.

"Doskonały - pod każdym względem - był też Konkurs z zupełnie innej beczki, czyli odpytywanie z Monty Pythona. Nic szczególnego? Otóż tym razem to uczestnicy zadawali pytania organizatorom - i jeśli ci nie znali odpowiedzi, dostawało się punkt."

Krótka inkluzowa recenzja
Nie ma się co dziwić, że recenzentka Ailén koncentruje się w tej relacji na jednym punkcie programu. By dojść aż do finałów Turnieju na Najlepszego Gracza - GRAMY! poświęciła lwią część czasu na konwencie, rezygnując z innych atrakcji - ale jak wynika z recenzji opłacało się.

 
ConQuest 2003 - conquest@rpg.pl