Współczynniki Mechanika Walka Metamechanika Dodatki Artykuły Do pobrania Linki

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę używać Systemu Q10 w mojej grze autorskiej?

Oczywiście - taka jest idea darmowych systemów. Jeśli jednak zamierzasz opublikować gdziekolwiek informacje o swoim systemie autorskim musisz zaznaczyć to na głównej stronie, dodać logo Q10 oraz linka do naszej witryny. W zamian dodamy twoją stronę w linkach.

Czy mogę używać Systemu Q10 w komercyjnej grze?

Jeśli komuś się uda - czego z całego serca życzymy - wydać komercyjną grę, którą chce oprzeć na Systemie Q10 może to bez problemu zrobić. Wymagamy jedynie umieszczenia informacji, adresu strony oraz logo na okładce.

Czy System Q10 jest w pełni ukończony?

W pełni - nie. I długo nie będzie. Po pierwsze, mamy ambitne plany co do jego zakresu, po drugie nie mamy aż tak wiele czasu by mu poświęcić. Stąd prośba do wszystkich, którzy chcieliby współpracować w jego ukończeniu.

Czy można modyfikować lub tworzyć nowe zasady na własne potrzeby?

Jak najbardziej do tego zachęcamy. Oczywiście robicie to na własną odpowiedzialność - ale ufamy, iż najlepiej wiecie czego potrzeba w waszych grach. Jeśli widzicie jakieś istotne braki lub błędy - skontaktujcie się z nami.

Czy System Q10 nie jest poprawioną wersją mechaniki L5K?

Oczywiście, że nie. Złudne podobieństwo wynika z wykorzystania bazowego pomysłu na sposób testowania ("rzuć i zatrzymaj" oraz "podbić") użytego po raz pierwszy w L5K. Wszelkie inne (poza testami i podbiciami) podobieństwa są jedynie wynikiem naszego i twórców L5K zbliżonego myślenia o mechanice RPG. Struktura, współczynniki, zasady walki oraz metamechanika Q10 wykrystalizował się dużo wcześniej i miały na niego wpływ również inne gry oraz własne idee.

W zasadach walki jest bład. Przeciwnik, który przegrał inicjatywę deklaruje akcję jako pierwszy! Czy tak miało być?

To nie jest błąd. Co prawda deklaruje on akcję jako pierwszy, ale decyzje podejmuje w niewiedzy jak zareagują przeciwnicy oraz wykonuje czynność jako ostatni.

 

wróć
Strona jest częścią witryny poświęconej konwentowi ConQuest
conquest.rpg.pl